Fossil Women's Classic Mother of Pearl Gold Tone Stainless Steel Pendant Necklace | H.Samuel
Insure your product with H.Samuel Premier Care.
Including theft with force & accidental damage cover from £11.50
Have a question about Fossil Women's Classic Mother of Pearl Gold Tone Stainless Steel Pendant Necklace?
Need help with this Fossil Women's Classic Mother of Pearl Gold Tone Stainless Steel Pendant Necklace?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Mother of Pearl |
| Stone Colour | White |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Stainless Steel |
| Metal Plating Type | Gold Plate |
| Plating Colour | Gold-Tone |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 16 in |
| Width | 13.1 mm |
| Height | 13.1 mm |