Sterling Silver & Yellow Gold Plated 16" Woven Chain | H.Samuel
Insure your product with H.Samuel Premier Care.
Including theft with force & accidental damage cover from £7.75
Have a question about Sterling Silver & Yellow Gold Plated 16" Woven Chain?
Need help with this Sterling Silver & Yellow Gold Plated 16" Woven Chain?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Plating Type | Gold Plate |
| Plating Colour | Yellow |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Chain |
| Chain Type | Wheat |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 16 in |
| Width | 2.5 mm |
| Height | 1 mm |
| Chain Type | Wheat |