Sterling Silver Pear Created Pink & White Emerald Sapphire Halo Pendant Necklace | H.Samuel
0% for 4 months
Have a question about Sterling Silver Pear Created Pink & White Emerald Sapphire Halo Pendant Necklace?
Need help with this Sterling Silver Pear Created Pink & White Emerald Sapphire Halo Pendant Necklace?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Created Sapphire |
| Stone Colour | Pink |
| Stone Shape | Pear |
| Stone 2 Type | Created Sapphire |
| Stone 2 Colour | White |
| Stone 2 Shape | Emerald |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Colour | Silver-Tone |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Pendant |
| Chain Type | Cable |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 18 in |
| Width | 19.5 mm |
| Height | 10.5 mm |
| Chain Type | Cable |