Sterling Silver Heart Shape Synthetic Blue Spinel & White Cubic Zirconia Pendant on Curb Chain 18" | H.Samuel
Insure your product with H.Samuel Premier Care.
Including theft with force & accidental damage cover from £11.50
Have a question about Sterling Silver Heart Shape Synthetic Blue Spinel & White Cubic Zirconia Pendant on Curb Chain 18"?
Need help with this Sterling Silver Heart Shape Synthetic Blue Spinel & White Cubic Zirconia Pendant on Curb Chain 18"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Synthetic Blue Spinel |
| Stone Colour | Dark Blue |
| Stone Shape | Heart-Cut |
| Stone 2 Type | Cubic Zirconia |
| Stone 2 Colour | White |
| Stone 2 Shape | Round |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Colour | Silver-Tone |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Pendant |
| Chain Type | Curb |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 18 in |
| Width | 6 mm |
| Height | 10 mm |
| Chain Type | Curb |