Sterling Silver & 18ct Gold Plated Vermeil Reindeer Crystal Stud 6.5+1" Bracelet | H.Samuel
Insure your product with H.Samuel Premier Care.
Including theft with force & accidental damage cover from £7.75
Have a question about Sterling Silver & 18ct Gold Plated Vermeil Reindeer Crystal Stud 6.5+1" Bracelet?
Need help with this Sterling Silver & 18ct Gold Plated Vermeil Reindeer Crystal Stud 6.5+1" Bracelet?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Crystal |
| Stone Colour | Red |
| Stone Shape | Round |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Gold Carat | 18ct Gold Vermeil |
| Plating Colour | Yellow |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Charm |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 6.5 in |
| Width | 8 mm |
| Height | 12 mm |