Sterling Silver & Yellow Gold Plated Two Tone Curb & Paper Link Bracelet 7" | H.Samuel
Insure your product with H.Samuel Premier Care.
Including theft with force & accidental damage cover from £11.50
Have a question about Sterling Silver & Yellow Gold Plated Two Tone Curb & Paper Link Bracelet 7"?
Need help with this Sterling Silver & Yellow Gold Plated Two Tone Curb & Paper Link Bracelet 7"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Colour | Silver-Tone |
| Metal 2 Type | Sterling Silver |
| Metal 2 Plating Type | Gold Plate |
| Metal 2 Plating Colour | Yellow |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Chain Type | Paper Link |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 7 in |
| Width | 4.7 mm |
| Height | 1.2 mm |
| Chain Type | Paper Link |